e
sv

Enes Batur, 4 Saniyelik Bir Görüntü Yüzünden 3 Yıl Hapis Yatabilir.

youtuber enes batur mahkemelik oldu.

Youtube üzerinden videolar paylaşan, Enes Batur, bir videosunda bulunan 4 saniyelik görüntü nedeniyle davalık oldu. Geçtiğimiz haziran ayında çektiği “Enes Batur & Damla – Evlilik Gerçek Final” isimli videoda yer alan başkasına ait bir görüntü, Özel Hayatın İhlal Edilmesi Suçu Olarak Yorumlandı.

Hedef kitlesine küçük çocukları oturtan ve onları eğlendirmek için çeşitli videolar çeken Enes Batur, son birkaç gündür Türkiye’nin gündeminde. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir üniversitenin videolarıyla ilgili araştırma yaptığı ve “Endişe Verici” olarak yorumladığı Enes Batur, şimdi de adli bir olay ile gündemde. Enes Batur’un bir videosunda bulunan sadece 4 saniyelik bir görüntü, başını uzunca bir süre ağrıtacak gibi görünüyor.

Enes Batur, zaman zaman çektiği videolarla da Türkiye’nin gündemine oturmayı başarmıştı. Bu videolardan bir tanesi de haziran ayında paylaştığı evlilik videosuydu. Enes Batur, söz konusu videonun öncesinde bazı görüntüler paylaşmış, Damla Aslanalp ile evlendiğini açıklamıştı.

"Enes Batur & Damla - Evlilik Gerçek Final" isimli videosuyla gerçekleri açıklamıştı.

Kısa bir süre sonra bu görüntülerin sahte olduğunu açıklayan Enes Batur, “Enes Batur & Damla – Evlilik Gerçek Final” isimli videosuyla gerçekleri açıklamıştı. Enes Batur’un gerçekleri açıkladığı söz konusu videonun 15:53 ile 15:57 arasındaki 4 saniyelik zaman aralığında bir evlilik cüzdanı görünüyordu. Bu evlilik cüzdanının üzerindeki fotoğraflar ise ne Enes Batur’a nede Damla Aslanalp’e ait değildi. İşte bu 4 saniyelik görüntü, Enes Batur’un mahkemelik olmasına yol açtı.

Davalık Olan Dört (4) Saniyelik Görüntü.

Oyuncu Murat Kocacık enes batura dava açtı.

Yukarıdaki fotoğrafta bulunan kişi, Murat Kocacık isimli bir Oyuncu. Geçtiğimiz dönemlerde “Bizim Aile” isimli dizideki ve “Geçmiş Olsun” isimli filmdeki rolleriyle tanınan Murat Kocacık, bu görüntü nedeniyle Enes Batur’a dava açmıştı. Murat Kocacık‘ın iddiaları, mahkeme tarafından da kabul görürse Enes Batur’un önemli bir ceza ile karşı karşıya kalabileceğini açıkça söyleyebiliriz.

Oyuncu Murat Kocacık, Enes Batur’un özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini ve verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu işlediğini iddia ediyor.

Yaptığı suç duyurusunda söz konusu videonun ilgili bölümüne de değinen Murat Kocacık, videonun milyonlarca kişi tarafından izlenmesi nedeniyle onur ve saygınlığının rencide edildiğini beyan etti.

Enes Batur, konuyla ilgili olarak ifadeye çağrıldı: Suçlamaları reddetti.

Kocacık'ın suç duyurusuyla ilgili olarak ifadeye çağrılan Batur, adli makamlara verdiği ifadesinde suçlamaların tümünü reddetti

Murat Kocacık’ın suç duyurusuyla ilgili olarak ifadeye çağrılan Enes Batur, adli makamlara verdiği ifadesinde suçlamaların tümünü reddetti.

Söz konusu videoda kullanılan evlilik kayıt defterinde resmi olan kişinin kim olduğunu kendisinin bilmediğini belirten Enes Batur, söz konusu olaydan haberdar olduktan sonra da videodaki o bölümü kaldırdığını açıkladı.

1 ila 3 yıl arasında hapsi isteniyor..

enes batura 1 ila 3 yıl hapis cezası isteniliyor.

Yaşanan olayla ilgili olarak gerekli soruşturmaları yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Enes Batur hakkında dava açılmasına karar verdi.
Enes Batur, yaşanan bu olay neticesinde özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçundan yargılanacak. Mahkemenin söz konusu video ile ilgili olarak 1 ila 3 yıl arasında değişen hapis cezası verme ihtimali bulunuyor.

Sıradaki içerik:

Enes Batur, 4 Saniyelik Bir Görüntü Yüzünden 3 Yıl Hapis Yatabilir.