Evde Saç Bakımı ve Saç Gürleştirmek için Doğal Tarif ve Etkili Yöntemler – StarTR Fashion Celebrity Lifestyle Beauty Skin And Hair Care Treatment
e
sv

Evde Saç Bakımı ve Saç Gürleştirmek için Doğal Tarif ve Etkili Yöntemler

İpek gibi, gür ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Saç bakımına önem verenlerin buluştuğu bu yazıda gür saçlara sahip olmanın altın kuralları yer alıyor. Saç sağlığını korumak, dökülmeleri önlemek ve saç tellerini daha güçlendirmek için kozmetik mağazalarında pek çok ürün satılmaktadır. Serumlar, maskeler, spreyler ve çeşitli kremler saçlarınızı en iyi duruma getirmek için üretilmiştir. Peki ya bu ürünlerden denemek istemiyorsanız? En doğal ürünlerle kendi saç bakım maskenizi evinizde hazırlamak istiyorsanız? O zaman sizlere bu yazıda sunacağımız tarif ve yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sağlık’lı ve Bakımlı Saçların sırrı nedir ? Saç gürleştirmek için neler yapmalıyız ? Saç gürleştirmek için hangi bitkisel yöntemler nelerdir ? Saçlarımızı gürleştirmek için dikkat etmemiz gereken en önemli nokta nedir ? Saç Bakımı ve gürleştirmeye dair her şey StarTR‘de.

Yumurta ile Saç Gürleştirme
Yumurta içinde, saç için gerekli birçok vitamin ve minerali bulundurur. Yumurta akı güçlü bir protein kaynağıdır. Protein saç foliküllerini güçlendirerek saçı daha gür hale getirir. Yumurta maskesi çok kolay ve pratiktir.

Öncelikle Yumurta Maskesi yaparken beyaz yumurtalardan uzak durun ve kesinlikle saçlarınıza sürmeyin. Aşırı derece pis kokuyor! Bahcede Beslenen Tavukların Günlük Taze Yumurtalarını Tercih Etmelisiniz  Yani Sarı Yumurtalar ile Saç Maskesi Yapın.

Yumurtanın sarısını yağından ayırıp bir kasenin içine aktarın.  İyice karıştırın krem haline gelene kadar, karıştırdıktan sonra saçlarınızın diblerine kadar iyice sürün hatta kaş’larınıza da sürebilirsiniz bu kişiye kalmış bir seçimdir. Bekleme süresi en az 30 dakika max. 45 dakika bekleyin süre dolduktan sonra saçlarınızı öncelikle ilk yıkamanızı şampuan ile yıkayın.

2.defa yıkamanızda ise sabun ile yıkamanızı tavsiye ederiz. Burada kullanabileceğiniz sabunlar ise tamamen doğal olmalı, örneğin, argan yağlı sabun, zeytinyağlı sabun, veyahut saf sabun hacışakir de olabilir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra güclü ve gürleşmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yumurtanın sarısı ile Saç Bakımı ve saç gürleştirmeyi anlattık.
şimdi buna ek olarak,  ZeytinYağı, Çörekotu Yağı, Elma Sirkesi, ve Bir (1) diş Sarmısak katarak saçlarımızı dahada güclendirmiş ve saç dökülmelerini engellemiş olacağız..

doğal ve etkili evde saç bakımı yöntemleri.

Saç Bakımı, Saç Makesi, Doğal Tarif ve Yöntemler
Yapılış Tarifi:
1 Adet Yumurta’nın Sarısı – (Sarı Yumurta Olmasına Özen Gösterin)
1 Tatlı Kaşığı ZeytinYağı – ( Saf ve Organik Olmasına Özen Gösterin)
1 Tatlı Kaşığı ÇörekOyu Yağı – ( Saf ve Organik Olmasına Özen Gösterin)
1 Tatlı Kaşığı Elma Sirkesi – ( Saf ve Organik Olmasına Özen Gösterin)
1 Diş Sarmısak – (Sarmısağı iyice Dövün Un Haline Gelene Kadar)

Sonra bunları bir kasenin içine aktarın hepsini krem haline gelene kadar karıştın, ve Saçlarınıza sürün masaj yaparak saç diblerine kadar sürün. (Elinize hemşire eldiveni takabilirsiniz kişiye kalmış bir seçimdir)

Bu uygulamayı yaptıktan sonra minimum 30 dakika max. 45 dakika bekleyin süre dolduktan sonra saçlarınızın ilk yıkamasını şampuan ile yıkayın, 2.defa yıkamayı ise argan yağlı sabun, zeytinyağlı sabun, veyahut saf sabun hacışakir ile yıkayabilirsiniz. Saçları seyrelmiş ve saçları dökülen kişiler haftada Minimum 1 defa Max: 2 defa yapsın bu uygulamayı. Düzenli şekilde yaparsanız saçlarınız her zaman güçlü kalır dökülmez, seyrelmez, beyazlamaz, ve saçlarınız tez uzar.

Yıkama olayına tekrar geleceğiz, burada saçlarınıza Saç Kremi, Saç Jölesi, Saç Spreyi, ve VAX, gibi ürünler kullananlar ise akşamları, saçlarını şampuan ile yıkamalarını ve sabah uyandıklarında ise sabun ile yıkamalarını tavsiye ederiz.

Yıkama işlemleri bittikten sonra zeytinyağı argan yağı çörek otu yağı gibi saf ve organik yağlardan cildinize ve saçlarınıza sürebilirsiniz, elinize bir damla damlatın sabah ve akşam olmak üzere cildinize ve saçlarınıza sürün bunu her zaman daima yapın cildinize ve saçlarınıza zarar vermez her zaman cildinizi ve saçlarınızı besler ve korur.

Bu Anlatımlarım Saç Problemi Yaşayan İnsanların Sorunlarını Muhakkak Giderecektir.
Umutsuzluğa Kapılmayın, Uykusuz Kalmayın, Sağlıklı Beslenin, ve Saçlarınızı Susuz Bırakmayın. Hoşçakalın …

Keyifli Okumalar Dilerim,

Sağlıcakla ve Sadelikle Kalın.

Sıradaki içerik:

Evde Saç Bakımı ve Saç Gürleştirmek için Doğal Tarif ve Etkili Yöntemler