e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

10 Yaş Genç Görünmenizi Sağlayacak 10 Yiyecek

506 Okunma — 29 Aralık 2018 18:52
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1- Böğürtlen

Hafıza için çok faydalı olan böğürtlen, Alzheimer hastalığını önlemesiyle biliniyor. Ayrıca böğürtlen, hücre hasarını engelliyor, hasarlı hücreleri de onarıyor.

2. Turunçgiller

Portakal, mandalina, greyfurt, limon gibi turunçgil ailesinden olan meyveler, yüksek C vitamini içerikleri ile kolesterolü düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve kalp sağlığını soruyor. Tüm bunlar ise daha genç hissetmek anlamına geliyor.

3. Domates

Domates, vücudu UV ışınlarından koruyan mükemmel bir besindir. Ayrıca bol miktarda içerdiği A,C vitamini ve folik asit ile cilt güzelliğine büyük katkı sağlıyor.

4. Balık

Omge 3 yağ asitlerinin bol bulunduğu yağlı balıklar hücre yenilenmesinde önemli bir rol oynuyor. Yağlı balıklar cilt elastikiyeti koruyor ve yaşlanma sürecini geciktiriyor.

5. Zeytinyağı

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağı, cilt güzelliğine katkı sağlayan besinlerin de başında geliyor. Zeytinyağını beslenmenizde tüketebileceğiniz gibi bakım ürünü olarak da kullanabilirsiniz.

6. Avokado

Bazı insanlar yüksek yağ içeriğinden dolayı avokado tüketmekten çekiniyor. Ancak avokadodaki yağlar vücut için oldukça faydalı. Avokado, kolesterolü düşürüyor, cildin yenilenmesine yardımcı oluyor.

7. Sarımsak

Binbir derde deva olan sarımsağın bakteri ve mantarları öldürdüğü, hatta kanser riskini azalttığı biliniyor. Kan dolaşımını dengeleyen bu besin, yaşlılık belirtilerini de geciktiriyor.

8. Havuç

Havuç, gözler için çok faydalı olan beta-karoten doludur. Havuç ayrıca kırışıklıkları önleme, UV hasarlarından koruma ve cilt hücrelerini korumaya da yardımcı oluyor.

9. Zerdeçal

Sindirime yardımcı olan zerdeçal, yüz maskelerinin de vazgeçilmezlerinden. Zerdeçalın çayını içebilir, yemeklere ekleyebilir ya da bir bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.

10. Bitter Çikolata

En iyisini en sona bıraktık. Bitter çikolata sadece nefis bir lezzet değil, aynı zamanda cildinizi UV ışınlarından koruyan ve serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan en lezzetli besindir. Cildinizin nemlenmesine de yardımcı oluyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

10 Yaş Genç Görünmenizi Sağlayacak 10 Yiyecek