e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Geçmişten Günümüze Kadar Gelen 6 Güzellik Sırrı

537 Okunma — 29 Aralık 2018 18:52
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SAÇA KINA YAKMAK

Saçınızda kimyasal maddeler kullanmayı sevmiyorsanız ya da hassas kafa derisine sahipseniz saçınızı kına yakarak boyayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde doğal bir görünüme sahip olmanın yanı sıra saç köklerinizi de güçlendirmiş olacaksınız.

NEEM BİTKİSİ

Hindistan’da kutsal bitki olarak kabul edilen neem bitkisinin yararları yüzyıllar önce keşfedildi. Yaraları kısa zamanda iyileştiren bu bitki maske olarak da kullanılıyor. Salatalık ve lor peyniri ile kullanıldığında ciltteki fazla yağları temizler.

NEEM BİTKİSİNİN FAYDALARI NELER?

KİL MASKESİ

Vücuttan toksinleri atmak ve akneleri yok etmek için en doğal çözüm kil maskesidir. Kilin bu özelliği tarihin eski çağşarından beri bilinmekte. En doğal çözümlerden biri olan kil maskesi günümüzde de hala kullanılıyor.AVOKADO MASKESİ

Aztekler avokadonun faydalarını erken keşfettiler. Tarihteki ilk avokado maskesini yapan Aztek kadınları güzelliklerini bu meyveye borçluydu. Avokadoyu ezerek yüzünüze sürdüğünüzde cildinizin nemlendiğini ve parladığını fark edeceksiniz.

AVOKADOLU YÜZ MASKESİ NASIL HAZIRLANIR?

BADEM YAĞI

Eski Fransız kraliçesi Marie Antoinette’in ellerinin sırrı badem yağında gizli. 1700’lü yıllarda yaşayan kraliçe, ellerini gül suyu ve badem yağı karışımı ile nemlendiriyordu. Marie Antoinette’nin 18. yüzyılda kullandığı bu nemlendirici formül, modern zaman kadınlarının da kurtarıcı tariflerinden.

GÜL YAPRAKLARI

Babil uygarlığında yaşayan kadınlar gül yapraklarının cilde yararlarını fark etmişler ve banyo sularına gül yaprakları eklemişler. Siz de bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Gül yaprakları hem cildinizi nemlendirecek hem de genç kalmasını sağlayacaktır.

MAHMURE ÖZEL 

Yayın tarihi: 26.12.2018

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Geçmişten Günümüze Kadar Gelen 6 Güzellik Sırrı