e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Kışın Keyfini Çıkarmak İçin Kış Bahçesi Dekorasyonu Önerileri

1378 Okunma — 29 Aralık 2018 21:53
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MEKANSAL İŞLEVE GÖRE TASARIM
Mekandan beklenilen işleve karar verdikten sonra oluşturulmak istenilen atmosfere uygun stili belirleyip ardından mobilya, ürün ve malzeme seçimine karar verilmesi gerekiyor. Kış bahçesi için sahip olduğunuz alandan maksimum performansı almak için alanı iyi tanımanızı öneririz. Büyüklüğü, gün ışığını hangi açıdan ne kadar aldığı göz önünde bulundurulması gereken faktörler. Hem fiziksel hem görsel konforunuz açısından bu kriterlere dikkat etmeniz en ideal dekorasyonu oluşturmanızı sağlar.

GÜN IŞIĞININ ETKİSİ
Kış bahçesinde dış mekan algısını artırmak ve gün ışığından daha çok faydalanmak isteyenlerin cam çatı yaparak ferah bir mekan elde edebilir, içerideki ışık kontrolünü sağlamak için panjur veya perde kullanılabilir. Kış bahçesinde sıcak bir atmosfer yaratmak için ahşap malzeme seçin, Malzeme seçiminize doğal taşı da eklerseniz daha natürel bir hava yaratmış olursunuz. Tercihiniz modern tasarımlardan yana ise cam ve metal strüktürün uyumu uygun olabilir.

KIŞ BAHÇESİNİ ISITMAK VE EVDE BAHAR HAVASI
Kış bahçenizde hem ortamın hem atmosferin sıcaklığını artırmak için bir başka fikir de şömine veya kuzine olabilir. Mekanın stiliyle uyumlu, örneğin modern veya country tarzda seçeceğiniz bir modelle kış bahçesini huzurlu ve konforlu bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Evde bahar havası hissetmek için ise renkli mobilyalar kullanarak kışın kapalı havalarda kendinizi bahar mevsiminde hissedebilir veya koyu tonlar kullanarak kontrastı ön plana çıkarabilirsiniz.

AYDINLATMA İLE GELEN ŞIKLIK
Kış bahçesinin aydınlatmasının da önemli bir konu. Spotlar, duvar aplikleri ya da lambaderler işlevsel yanlarının yanı sıra kış bahçesine çok yakışır ve şıklık katar. Mobilyalarınıza, yerleşiminize ve zevkinize göre bir aydınlatma tercihi yapmak kış bahçeniz için tamamlayıcı bir unsur olur. Kış bahçesini güzelleştiren bir diğer unsur da bitkilerdir. Bitkiler her ortamda olduğu gibi kış bahçenize de ferahlık ve canlılık katar.

Yayın tarihi: 16.10.2018

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kışın Keyfini Çıkarmak İçin Kış Bahçesi Dekorasyonu Önerileri