e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Sizin Kırmızı Tonunuz Hangisi?

1337 Okunma — 29 Aralık 2018 18:45
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni yıla girilen o özel gecede herkes ne giyeceği sorununu yaşarken emin oldukları tek konu giyeceklerinin rengi oluyor. Çoğu kişi artık gelenekselleşen bir renk olduğu için yılbaşında kıyafetlerinde, makyajında, aksesuarlarında ve hatta sofrasında dahi kırmızıyı tercih ediyor.

Detaylar yer almalı

Saten ve payetler genellikle canlı kırmızılarda daha etkileyici bir sonuç verir. Mücevherlerde tek materyal seçerek ya gümüş ya altın aksesuarla devam edilmeli. Kesinlikle karıştırılmamalı. Baştan aşağı kırmızı olmak istenmiyorsa vurgu parçası olarak seçilen kolye, kemer, çanta, küpe gibi ufak bir detayda kullanılmalı. O da istenmiyorsa sadece oje ya da rujda denenmeli.

Yanlış tonlar yüzünüzü gölgeler ve sarartır

Doğru kırmızı tonunun yüzünüze karanlık gölgeler vermemesi gerekir. Aynı zamanda eğer yüzünüze sarımsı yansımalar veriyorsa ve kusurları belirginleştiriyorsa da kesinlikle bu tondan kaçılması gerekir. Doğru kırmızı tonunu yakalamak dikkat çekiliciliğinizi ve cazibenizi yüzde 25 arttırır. Hiç azımsanmayacak bu oranı yakalayabilmek için doğru tonu bulmak şart. Çünkü doğru kırmızı tonu kadınları daha cazibeli, erkekleri ise daha güçlü gösterir.

Yeni yılda kırmızıya alternatif renkler

Parlamak söz konusu olduğunda gümüş ve altından bahsetmemek olmaz. Her ikisinin de binlerce tonu var. Yeni yılla ilişkilendirdiğimiz renklerden biri de koyu yeşil tonları. Soğuk ya da sıcak ton tercih edebilirsiniz. Yeşil olumlu ve hayat dolu bir mesaj verir. Kalabalık bir yeni yıl etkinliğinde en dikkat çeken kişi olmak isterseniz kesinlikle tercih etmeniz gereken renk ise beyaz olmalı. Aynı zamanda 2019 yılında da çok fazla konuşulacak renk olan mercan tonları da kullanılabilir. Çok az insanla yakışan bu renk ile şaşırtıcı ve modern bir görünüm elde edilebilir.

Kişisel ve Mimari Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu

Yayın tarihi: 24.12.2018

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sizin Kırmızı Tonunuz Hangisi?