e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Makyaj Araç Gereçleri Nasıl Temizlenir?

741 Okunma — 30 Aralık 2018 04:20
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MAKYAJ FIRÇALARI:

Yüzümüzdeki her bölüm için ayrı fırçayı kullanmak ne kadar önemliyse, onları temizlemekte o kadar önemli. Her kullanımdan sonra yıkamasak da haftada bir yapmanızı öneririz. Yapmanız gereken tek şey, fırçalarınızın uç kısımlarını sıcak suya bebek şampuanı sıkarak hafifçe daireler çizmek. Ardından soğuk su ile durulayıp bir havlu ile nemini almalısınız.

MANİKÜR-PEDİKÜR SETLERİ:

Setin içerinde bulunan bütün eşyalar her kullanımdan sonra kesinlikle temizlenmesi gereken eşyalardır. Kesinlikle kişiye özel olmalıdır. Makyaj pamuğunun üzerine az miktarda temizleme solüsyonu dökerek temizlenebilir.

SAÇ TARAKLARI:

Saçınız temiz olsa dahi eğer tarağınız kirliyse, kirler saçınızı hacimsiz gösterecektir. Saç fırçalarınızı eliniz yardımıyla uzun saç tellerinden kurtarabilirsiniz. Saç fırçanın taban kısmındaki ölü derileri temizlemek için, şampuanlı ılık suyla ıslatıp diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.MAKYAJ SÜNGERİ:

Makyaj süngerlerinin temizliği her hafta yapılmalıdır. Bebek şampuanlı ılık su içerinde en şişkin haline gelene kadar bekletmelisiniz. Daha sonra süngeri soğuk su ile durulayın. Süngeriniz temizlenene kadar bu aşamaları tekrarlayabilirsiniz.

KİRPİK KIVIRICISI:

Kirpik kıvırıcısını çok kullanıyorsanız sık sık temizlemelisiniz. Aletin lastik kısmına bulaşan maskara kalıntıları kirpikleriniz dökülmesine sebep olacaktır. Bu nedenle her kullanımdan önce makyaj pamuğuna makyaj temizleme suyu dökerek kolayca temizleyebilirsiniz.

 

Mahmure özel 

Yayın tarihi: 18.12.2018

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Makyaj Araç Gereçleri Nasıl Temizlenir?