e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Saçlar 80’li Yıllara Geri Dönüyor!

693 Okunma — 10 Mart 2019 19:18
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her saç modeli herkeste iyi durmuyor. O yüzden şu sıralar ‘kişiye özel saç modeli’ çok revaçta. Nedir bu kişiye özel saç modeli? Nasıl belirleniyor?

Yüz güzelliği dediğimiz ve günümüzün güzellik algısını yansıtan yüz modeli ‘oval yüz’ olduğu için, güzellik sektöründe en önemli unsur oval yüzü yakalamaktır. Bu durum, saç kesimi ve saç şekillendirmede de aynı şekilde. Buna göre saç modeli, saç kesimi veya saç şekillendirmenin nasıl yapılacağı belirlenir. Yüz hattı oval olan kişilere, tüm saç modelleri yakışırken farklı yüz şekillerinde ise amaç, oval yüz hattını oluşturmaktır.

Örneğin; yuvarlak yüz hattına sahip kişiler için de bu ovalleşmeyi yakalamak için farklı alternatifler vardır. Yanak bölümlerini saç ile kapatıp başın üst bölümünü hacimlendirerek oval görünüm yakalanabilir, bir diğer alternatif olarak da asimetrik kesimler tercih edilebilir. Kişiye özel saç modeli belirlenirken o anki modaya bakılarak, tercihlerin bu yönde yapılmasını tavsiye ediyorum.

Yüz hatlarını ön plana çıkarmak için koyu renk saçlar tercih edilirken, yüzü arka plana çekip dikkati saçlar ile dağıtmak üzere de sarı tonlar seçilmeli. Boynu uzun olanlar ise uzun saç kullanıp, insanların dikkatini bu bölgeden uzaklaştırmalı. Kısa boylu kişiler, uzun saç tercih etmemeli. Bu örneklerden de anlayacağınız gibi her kişinin özelliklerine göre farklı saç boyası, kesimi ve nihayetinde saç modeli belirlenmeli. Trendleri takip eden ve bahsettiğim teknikler ile trendleri harmanlayan kuaförlerin tercih edilmesi bu nedenle çok önemli.

Bu yılın moda saç kesimleri neler? Daha çok kısa modelleri mi göreceğiz?

Bu yıl herkese hitap eden farklı ve özgün modeller var. Retro severler için Luxe Vibe, özgünlüğünden ödün vermeyenler için Self Made Youth ve hem şık hem de rahat olmak isteyenler için Feminine Active… Yani tüm müşterilere ve tarzlarına uygun sunabileceğimiz geniş bir koleksiyon bizleri bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda ombre çok modaydı. Peki 2019’un favori saç rengi ne?

Bu sene rose ile sıcak ve soğuk renklerin oluşturduğu rengarenk tonlar göreceğiz. Çok iddialı olan müşteriler için göze çarpan, daha ‘rahat’ olanlar için ise daha soft renklendirmelerin popüler olduğu bir yıl yaşayacağız. Ama en önemlisi, seçilen rengin kişiye yakışmasıdır!

Saç modasında 80’ler geri mi dönüyor?

80’ler tarzı geri döndü! Luxe Vibe trendi ile 80’leri tekrar yaşayacağız. Hacimli saçlar, balyajlar, çarpıcı aksesuarlar ve oversize kıyafetler tekrar hayatımızda. Bu trend hacimli saçları sevenler, dikkat çeken aksesuarlar kullananlar ve geçmişi özleyenler için vazgeçilmez olacak. Hem podyum, hem de sokak modasına görkemli saç modelleri, büyük ekoseler ve neon detaylar hükmedecek.

Doğru saç bakımı nasıl olmalı? Saç bakımı yaparken hangi yollar izlenmeli?

Müşterilerin evde kullanacakları bakım ürünleri, saç tipine ve saçın ihtiyaçlarına göre analiz yapılarak kuaförler tarafından tavsiye edilmelidir. Müşteriler ise düzenli kullanım ile bakım ürünlerinden faydalanmalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Saçlar 80’li Yıllara Geri Dönüyor!