e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Baharda Cildiniz de Çiçek Açsın

551 Okunma — 13 Nisan 2019 15:27
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dışarıda muhteşem bir güneş var, kuşlar cıvıldıyor, ağaçlar çiçek açıyor, doğa kendini yeniliyor. Peki ya cildiniz? Gardırobunuzdaki kıyafetler nasıl mevsime göre değişiyorsa, cilt bakım rutininiz de öyle olmalı. Kışın, kuru cilt ve sert hava koşullarına karşı mücadele ettiniz. Şimdi ise baharın güzelliğini cildinize taşımanın zamanı geldi. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, LUNA 2 ile sadece dört adımda güzelliğinizi taçlandıracak bahar bakım rutininin ipuçlarını paylaşıyor.

Temizleme: Cilt temizliği; ilkbahar ya da kış gibi herhangi bir mevsime özgü bir ihtiyaç değil. Cildinizi her zaman düzenli olarak temizlemeli, bunu bir bakım etkinliği gibi görmek yerine, hayatınınız rutini haline getirmelisiniz. Çünkü gün boyunca cildinizin maruz kaldığı hava kirliliği ve egzoz gibi dış etkenlerin yanı sıra makyaj ve yağ, gece boyunca gözeneklere yerleşerek çeşitli cilt sorunlarına neden olur. LUNA 2 cilt temizleme cihazı sayesinde cildinizde biriken makyaj, yağ ve kiri %99.5 oranında giderebilirsiniz. Ayrıca LUNA 2 sayesinde düzenli olarak kullandığınız temizleme ürünleri cildinize çok daha iyi nüfuz eder. Cildinizin doğal nemini kaybetmeden temizlenmesi önemlidir.

Peeling: Kış aylarında kuruyan ve pul pul görünen cildinizin baharda yeniden doğması için peeling yapmanız faydalı olabilir. Eğer LUNA 2 kullanıyorsanız, yüzünüze dakika 8000 nazik dokunuş yapan T-Sonic™ titreşimleri sayesinde cildiniz ölü derilerden kurtulup derinlemesine temizlendiği için zaten bir adım öndesiniz. Haftada bir peeling ürünlerinden destek alarak yapacağınız bakım, cildinizde kıştan kalan izleri silmek için size yardımcı olacak.

Nemlendirme: Yoğun nemlendirici ve serumlarla vedalaşıp su bazlı, hafif nemlendiricilere “Merhaba” deyin. Buradaki anahtar kelimemiz “yağ içermeyen!” Çünkü sıcak ve güneşli günler yağlı ve yoğun kremleri kullanmak için pek de uygun değil. Hafif, yağsız ve hatta C vitamini içeren bir nemlendirici kullandığınızda baharın ışıltısını cildinizde hissedeceksiniz.

Daha fazla koruma: Güneş koruyucu kremler baharda cildinizi ışıl ışıl yapan en önemli kahramanlardan biri. O olmadan güneşe çıkmayı düşünmeyin. Tabii ki yıl boyunca güneş koruyucu kullanılmalı ama baharda koruma faktörü daha yüksek bir ürün tercih etmelisiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Baharda Cildiniz de Çiçek Açsın