e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Mutlu Bir İlişkiye Sahip Olmanın 5 Yolu

560 Okunma — 05 Mayıs 2019 19:50
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1- Birbirinize iltifat edin. Birbirinizi ihmal etmeyin

Neden birliktesiniz hiç düşündünüz mü? Mutluluklarınızı, sevinçlerinizi ve üzüntülerinizi paylaşmak ve hayattan daha fazla keyif almak için değil mi? Öyleyse, en azından günde bir kere birbirinize güzel bir söz söyleyin ve karşınızdakini mutlu edin. Birlikte yapmaktan hoşlandığınız aktivitelere fırsat yaratın. Yeri geldiğinde, bir taraf maç izlemeye arkadaşlarıyla giderken, diğer taraf sinema izlemeye gidebilir.

2- Tartışma sırasında karşılıklı birbirinize bağırmayın

İlişkilerde bir takım konulara dair anlaşmazlıkların olması doğaldır. Çiftler arasında, zaman zaman ufak tartışmalarda yaşanabilir. Burada olması gereken, çiftlerin birbirine karşı nazik olmalarıdır. Taraflar, eleştirilerini yumuşatarak yapmalıdırlar. Çünkü karşılıklı olarak birbirinize bağırmanız, hiçbir şeyi çözmez.

3- Aşk bir iktidar savaşı değildir, unutmayın

Aşk incelik ister. Aşkın, bir iktidar savaşı olmadığını daima hatırlayın. Eğer bir tartışma var ise, bırakın eşiniz kazansın ve böylece kazanan ilişkiniz olsun. Peki, bir tartışma nasıl büyür hiç düşündünüz mü? Sadece, karşı tarafı suçlamak çok gerçekçi midir? Kısaca, tartışmalarda iki taraf bulunuyor ve sizin de payınızın olduğu gerçeğinden hareketle, birbirinize karşı nazik davranmayı unutmayın.

4- Geçmiş bırakınız da geçmişte kalsın

Çiftler, geçmişte hata yapmış olabilir. Bir tartışma sırasında konuyla hiç ilgisi yokken, geçmişte yapılan bir hatayı sürekli gündeme getirip tartışmanın şiddetini arttırmayın. Çiftler, birbirlerine geçmişteki hatalarını sürekli hatırlatmaktan vazgeçmelidir.

5- Hatanız varsa itiraf edin ve özür dileyin

Bir kişinin hata yapması dünyanın sonu değildir. Eğer hatanızı fark ettiyseniz, bunu itiraf edin ve özür dileyin. Ancak, sürekli hatalar yapıp, özür dilemeyi alışkanlık haline getirmeyin.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mutlu Bir İlişkiye Sahip Olmanın 5 Yolu