e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Masseter Botoksuyla Çene İnceltme

511 Okunma — 20 Mayıs 2019 20:08
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kare ya da aşırı yuvarlak yüz şeklinden memnun olmayan kişiler, ameliyatsız çene inceltme estetiği olan masseter botoksundan faydalanabilir. Bazı kişilerin genetik olarak ya da sonrada çiğneme (masseter) kasları genişler, sonuç kare ve erkeksi bir görünüme neden olur.

Cerrahi teknikler ile yüze daha oval ya da kalp şekli vermek hastalar için uzun iyileşme süreçleri nedeniyle oldukça zahmetli bir tedavi seçeneğiydi. Günümüzde, masseter botoksu olarak bilinen ameliyatsız ve nispeten ağrısız prosedür ile daha estetik bir çene çizgisi ve yüz şekli elde edilebilir.

Nasıl uygulanır?

Masseter botoksu enjeksiyonu ile çene kasları gevşetilir ve zayıflatılarak incelmesi sağlanır. Bu, sayede çene kaslarının boyutu azaltılır. Böylece daha ince bir çene çizgisi ve daha oval ya da üçgen görünen bir yüz görünümü elde edilebilir. Çenenin yeni şekli birkaç hafta sonra tam olarak ortaya çıkar. Enjeksiyon işlemi ortalama 15 dakika içinde ağrı ya da sızı hissedilmeden uygulanabilir. İyileşme sürecine gerek olmaz, öğle arası estetiğidir, yani hastanın hayatı kesintiye uğramaz. Hasta hemen günlük hayatına devam edebilir. Çenenin tam şeklini alması ortalama 1 ay kadar sürebilir.

Kimler için uygundur?

Yuvarlak ya da kare yüz tipine ve geniş bir çene yapısına sahip olan ve bu görünümden memnun olmayan, genel sağlık durumu yerinde olan bütün yetişkinler masseter botoksundan faydalanabilir. Ancak bu prosedür çene kemiği çok geniş olan kişiler için değil sadece kas kütlesi geniş olan kişiler için uygundur. Çenenin geniş ve kalın olması özellik ile kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden olur. Ameliyatsız botoks enjeksiyonu ile yüz şekli tamamen orantılı ve çok daha estetik bir hale gelebilir.

Masseter botoksunda uygulana enjeksiyon malzemesi saflaştırılmış protein içeriklidir. Baş ağrısı tedavisi, zayıflama operasyonları, ağrı tedavisi gibi birçok tıbbi sorunda da güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Doğru bir teknikle, doğru noktalara uygulandığı sürece doğal görünümlü ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Güncel Öztürk

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Masseter Botoksuyla Çene İnceltme