e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

1359 Okunma — 07 Haziran 2019 21:56
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Göz çevresi yüzümüzde en çabuk yaşlanan yerlerden biridir. Çeşitli etkenlerden dolayı oluşan göz altı çukurunun yaşımızı, yorgunluğumuzu ve enerjimizi yansıtır. Göz altı çukuru ve morlukları ya yapısal olarak vardır ya da yaşlanma, uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı ile oluşabilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı küçülmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve doğal olarak bu durumda göz altı geriye doğru hareket etmektedir. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altında oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için göz altı ışık dolgusu uygulaması yapılabilir. Yarı çapraz bağlı patentli “resilient” hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra, 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakır ve B6 vitamini ile ciltte yeniden yapılandırmayı sağlayan ve uygulanan bölgeye anestezi sağlayarak hasta konforu ile birlikte uygulamayı da kolaylaştıran bir dolgudur.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

İşlem; ince uçlu enjeksiyon veya yan etkileri minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yardımıyla yapılıyor. Hastanın göz altı anatomik durumuna göre derine kemik üstü kanül vasıtası ile dolgunun enjekte edilmesi de etkili oluyorGöz Altı Işık Dolgusu için çoğu zaman tek seans yeterli olabilir. Sadece hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir.

Göz altı ışık dolgusu, ödem ve şişlik açısından oldukça güvenli. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

Göz altı için kullanılacak ürünün içeriğine ve markasına dikkat edilmesi oldukça önemli. Hastalar, bu konuda tecrübeli bir hekime başvurmalı ve mutlaka göz altına uygulanan ürünün bu bölge için özel olarak üretilmiş olmasına dikkat etmeli. Hekimler de iyi sonuç alacakları, güvenilirliği ispatlanmış ürünleri tercih etmelidirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?