e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Kusursuz Cilt Bakımı İçin Gerekli 4 Adım

637 Okunma — 15 Haziran 2019 02:57
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TEMİZLEME
Bu adımların en başında temizlik geliyor. Cildimiz tüm gün dış etkilere maruz kaldığı için, cilt bakımının ilk adımını da temizlik oluşturuyor. Diğer aşamalara geçmeden önce cildin yabancı maddelerden, kirden, yağdan, makyaj kalıntılarından arındırılması gerekiyor. Böylece diğer adımlara geçmek için uygun bir zemin hazırlanmış oluyor. Cilt üzerinde biriken sebum, makyaj ve kir bu aşamada arındırılıyor. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yüzünüzü sabah akşam günde iki kez mutlaka temizlemelisiniz.

TONİK
Temizlik sonrası mutlaka tonik kullanın. Yıkama jelleri, makyaj mendilleri ya da sütler yüzümüzdeki makyajı çıkarsa da bazı kir ve maddeler yüzde kalmış olabilir. Ve bu kalıntılar da sadece tonik ile temizlenebilir. Tonik cildin pH değerini dengeleyerek
Ciltte biriken ölü deri, temizleyici artıkları, makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayarak gözeneklerin genişlemesine neden olurlar. Tonikler bu kalıntıları temizler ve cildin pH değerini dengeler. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra bir miktar tonikli pamuğu cildinize dairesel hareketlerle uygulayın, pamukta kir kalmayana kadar işlemi tekrarlayıp sonra yüzünüzü tekrar suyla temizleyip kurulayın.

EKSFOLİASYON (PEELING)
Pürüzsüz ve parlayan cilt için, eksfoliasyon yani peeling büyük önem taşıyor. Cildinize peeling yaptığınız zaman, ölü cilt hücrelerini cildinizinden arındırıp alttaki yeni cilt hücrelerinin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırıp cildinizin doğal, genç ışıltısını ortaya çıkartıp cildin yenilenmesini harekete geçirebilirsiniz. Haftada ortalama 2 defa peeling işlemini yapabilirsiniz.

NEMLENDİRME

İster kuru olsun ister yağlı tüm cilt tipleri neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle cildiniz yağlı olduğundan bu adımı ihmal etmemelisiniz. Yağlı ciltler neme ihtiyaç duyduklarında daha çabuk yağlanırlar. Kuru ciltler ise daha çok kururlar. Cilt bakımı rutininizin son adımı olan nemlendirme aşamasını es geçmemelisiniz. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz.

BRAUN SİLK EPİL 9 GÜZELLİK SETİ

Tüm bu maddelere ek olarak baştan aşağı kusursuz bir güzellik için uzun uzadıya bir cilt bakım rutini gerçekleştirmenize gerek yok. Braun Silk Epil 9 Güzellik Seti ile hem yüz hem de vücudunuzda epilasyondan eksfoliasyona kadar ihtiyacınız olan tüm bakımı yapabilirsiniz.

Setin içerisinde yer alan Braun Silk Epil 9 Epilatör ile ağdaya göre 4 kat daha kısa tüyleri alabilirsiniz. Üstelik bu sayede iki işlem arasında uzun süre beklemenize gerek de kalmıyor.

Cihazın içerisinde yer alan baskı sensörü, cihazı çok bastırarak kullanırsanız ağrılı bir işlem olmaması ve tüylerin kırılmaması için kırmızı bir ışıkla uyarıyor.

Braun Silk Epil 9 Güzellik Seti’nin içerisinde 2 adet peeling başlığı bulunuyor. Birisi hassas ciltler ve hassas bölgeler için geliştirilmiş bir başlık, diğeri ise derinlemesine bir peeling başlığı. Epilasyon öncesi bu başlıklardan birini kullanabilir, kıl dönmesi ve batıklardan kurtulabilir, pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kusursuz Cilt Bakımı İçin Gerekli 4 Adım