e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Saçları Hızlı Uzatmanın 6 Etkili Yolu

427 Okunma — 03 Mart 2019 15:49
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1. Daha fazla çinko ve demir alımı:

Çinko ve demir eksikliği, saç büyümesini engellemede önemli bir nedendir. Beslenme listenize bol miktarda yeşil sebze, antioksidan ve yağsız et ekleyin.

2. Saçınızı günde üç kez tarayın

Saç taramanın, uzama süresine etkisi olduğunu biliyor musunuz? Saçınızı günde üç kere tarayın. Köklerden başlayın ve uçlara kadar devam edin. Tarama işlemi saç derinize masaj yapar ve bu da kan dolaşımını artırarak uzama sürecini hızlandırır.

3. Saç derisini ve saçı temiz tutun

Kalın ve parlak saçlar istiyorsanız, onlara iyi bakmanız gerekir. Saç derisini ve saçı temiz tutmak bir hayli önemli. Saçlarınızı gün aşırı yıkamalısınız.

4. Isıya maruz bırakmayın

Saç düzleştiriciler, sürekli fön çekmek saça zarar verir, kırılmalara ve kopmalara neden olur. Saçlarınızı çok fazla ısıya maruz bırakmamaya dikkat edin. Düzleştirici uygulayacağınız zaman, işlem öncesinde saçlarınızı bir jel ya da krem ile nemlendirmeyi unutmayın.

5. Saçınızı iyi besleyin

Saçlara fayda sağlayan besinleri tüketmeye dikkat edin. Özellikle biotin ve B7 vitamini içeren yiyecekler saçlar için çok faydalıdır. Bu besinlerden bazılarını şöyle sayabiliriz; yumurta sarısı, fındık, mercimek, istiridye, baklagiller, somon, avokado, ceviz.

6. Çok ürün kullanmayın

Saçlarınıza şekil vermek için sprey ve kremleri çok fazla kullanmayın. Saç şekillendirme ürünleri uzun süreli kullanımda saça zarar verebiliyor. Doğal içerikli olanları tercih etmeye çalışın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Saçları Hızlı Uzatmanın 6 Etkili Yolu