e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

516 Okunma — 07 Haziran 2019 21:57
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SAĞLIKLI BESLENİN

Öncelikle sağlıklı beslenmek pürüzsüz, canlı ve ışıltılı bir cilt için çok büyük önem taşıyor. Kötü beslenme tüm vücudu etkilediği gibi ciltte de hızlı yaşlanmaya neden oluyor. Tükettiğimiz besinler cildimize uyguladığımız kremlerden çok çok daha etkili. Bu nedenle sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu mutlaka azaltın. Sık sık sebze ve meyve tüketin.

BOL SU TÜKETİN

Vücudumuzun yaklaşık %70’ini su oluşturuyor. Bu nedenle yeterli su içmek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için en temel anahtar. Su içmek cildi nemlendirir, kırışıkların görünümünü azaltır, toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Günde en az 1,5-2 litre su tüketerek cildinize parlaklık ve güzellik katabilirsiniz. Su içmekte zorlananlardansanız, suyunuza limon, zencefil ya da nane yaprağıyla aroma katabilirsiniz.

EGZERSİZ VE YÜRÜYÜŞ YAPIN

Egzersizin faydaları saymakla bitmez ama cilt sağlığınız için de düzenli egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. Egzersiz ve yürüyüş kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır, cildin kollajen yapımı için uygun koşulları hazırlar. Günlük yaşamınıza egzersizi dahil edip cilt hücrelerinizi yenileyebilir, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Çoğumuz yaz kış bronz tenli olmak ister ancak güneş ışınları cilde ciddi zararlar verebilir. Güneş kremi yaşlanmayı ve cilt kanserini önler. Hem cilt sağlığınız hem de pürüzsüz bir cilt için yaz kış güneşten koruyan, yüksek faktörlü kremler kullanmalısınız.

TÜYLERİNİZDEN KURTULUN

Pürüzsüz, sağlıklı ve ışıldayan bir cilt için bu saydığımız tüm yaşam alışkanlıklarımızı mutlaka uygulamamız gerekiyor. Fakat ne yaparsak yapalım kıl ve tüy problemimizden kurtulmadığımız sürece pürüzsüz bir cilde sahip olmamız mümkün değil. Bu nokta da devreye lazer epilasyon yöntemleri giriyor. Birçoğumuz pürüzsüz cilde sahip olup tüylerden kurtulmak için bir güzellik merkezinin yolunu tutuyoruz. Fakat artık bu yöntemi evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Braun Silk Expert 5 IPL Lazer Epilasyon Cihazı burada devreye giriyor ve en güvenli, en etkili ve en hesaplı şekilde tüylerden kurtulup pürüzsüz bir cilde sahip olmamızı sağlıyor.

Bu cihazın en önemli özelliği cildinizi okuyarak ışık yoğunluğunu otomatik olarak ayarlaması. Bu nedenle evde yapılan lazer epilasyon uygulamaları arasında en güvenli ve en etkili cihaz. Üstelik bu sensöre sahip piyasadaki tek cihaz.

Cilt renginiz ne kadar açık, tüy renginiz ne kadar koyuysaBraun Silk Expert 5 IPL Lazer Epilasyon Cihazı ile yaptığınız işlem o kadar etkili oluyor. Doğal sarışın ve kızıllarda istenilen etki alınamıyor.

Cihazın 2 modu var; damga ve kayma modu. Kayma moduyla büyük bölgelerde, yani kol ve bacak gibi geniş yüzeylerde hızlı ve etkili bir şekilde uygulama sağlayabilirsiniz.

Damga modunda ise daha küçük bölgelerde yani koltuk altı, yüz ve bikini bölgesi gibi hassas yerlerde tek atımlık uygulamalarla sonuç alabilirsiniz.

Cihazı kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi mutlaka tıraş edip kurulamanız gerekiyor.

Braun Silk Expert 5 IPL Lazer Epilasyon Cihazı ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz…

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları