e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Kariyerinde Başarılı Kadınların Ortak Özellikleri

513 Okunma — 10 Haziran 2019 00:19
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1- Sürekli öğrenmek isterler

Kariyerlerinde her zaman daha ve en iyi olmak isteyen kadınlar, uğraşları konusunda uzmanlaşmak isterler. Bu nedenle akademik olarak eğitimlerini tamamlamayı ve sertifika programlarına katılmayı oldukça önemserler.

2- Asla pes etmezler

Kadınlar çalışma ortamlarında fazlasıyla zorbalığa maruz kalırlar ama başarıya odaklanmış kadınlar yollarına çıkan engelleri aşmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Eğer bir kadın hedefini belirlediyse pes etmeyecektir.

3- Dayanışmadan yana olurlar

Bazı kadınlar hemcinslerini kıskanma seviyelerini artırsalar da başarılı kadınlar hemcinslerini yüceltmek için uğraşırlar. Zor durumda olan kadınların sesleri olmak, onlara yardım etmek her başarılı kadının hedefidir.

4- Sistematik çalışırlar

Başarılı kadınlar oyunu kendi kurallarına göre oynarlar. Hem işlerinde hem de özel yaşantılarında her zaman düzenli olmaktan hoşlanırlar.

5- Tembellikten hoşlanmazlar

Başarılı iş kadınları tembellikten ve işlerini ertelemekten hoşlanmazlar. Bu nedenle akıllarına koyduklarını hemen eyleme geçirirler. Kararlı ve tez canlı olmaları onları kariyerlerinde yüksek seviyelere taşıyan en büyük etkendir.

6- Motivasyonları kendileri olur

Başarılı kadınlar bazen destek görmeyebilir. İşte böyle anlarda kendi kendilerini motive etmek için küçük hedefler belirlerler. Hedeflerine her ulaştıklarında bir sonraki hedefini daha büyük bir hedef olarak belirlerler. Böylece her seferinde daha da motive olurlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kariyerinde Başarılı Kadınların Ortak Özellikleri