e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

6 Adımda Pratik Yaz Makyajı

716 Okunma — 22 Haziran 2019 03:18
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1. Güneş koruyucu ile başlayın

Uzmanlar, güneş koruyucu kullanmanın önemini sıklıkla dile getiriyorlar. Bu yüzden makyajınıza güneş koruyucu ile başlamanızı öneriyoruz. Cildinize uygun bir güneş koruyucu seçin ve cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyun. Makyajınıza başlamadan önce de koruyucunuzu yüzünüze ve boynunuza güzelce uygulayın.

2. Yaz-kış nemlendirme önemli

Cilt nemlendiriciler sadece kış aylarında kullanılmamalı. Yazın da nemlendirici sürmelisiniz. Sıcak havalar için yağsız bir nemlendirici edinin ve makyajınızın ikinci adımı olarak cildinizi iyice nemlendirin. Cilt nemlendiricinizi güneş koruyucu uyguladıktan yaklaşık 15-20 dakika sonra sürmelisiniz.

GÜNLÜK MAKYAJINIZA IŞILTI KATMANIN YOLLARI


3. Kapatıcı uygulaması

Yaz sıcağında fondöten kullanmanızı önermiyoruz. Fondöten yerine BB krem tercih edebilirsiniz. Eğer çok sorunlu bir cildiniz yoksa sadece göz altı kapatıcısı uygulamak bile yeterli olacaktır.

10 DAKİKADAN AZ ZAMAN ALAN 10 MAKYAJ ÖNERİSİ

4. Sade gözler

Yaz aylarında nude makyajlar her zaman daha iyi görünür. Bu sebeple gözlerde de tercihinizi sadelikten yana kullanmanızı öneriyoruz. Far ve maskara ihtiyacınızı karşılayacaktır.

5. Işıltılı yanaklar

Yaz makyajının olmazla olmazlarından biri highlighter. Hafif bir allık uygulayın ve allığınızı highlighter ile tamamlayın.

HIGHLIGHTER NEDİR? NASIL KULLANILIR?

6. Dudaklarda pastel renkler

Doğal ve taze görünümlü makyajınızı pastel tonlarda bir ruj ya da dudak parlatıcısı ile tamamlayın. Pastel tonlar popülaritesini kaybetmezken, bu yıl ıslak görünümlü dudaklar da oldukça moda.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

6 Adımda Pratik Yaz Makyajı