e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Vajinal Deformasyonlar Cinsel Hayatı Etkiliyor mu?

749 Okunma — 07 Temmuz 2019 02:55
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Labioplasti (minör) adıyla neredeyse herkesin ismen tanıdığı uygulama ile vajinadaki iç dudaklardan birinin veya ikisinin birden büyümüş olması durumunun düzeltilmesidir. Bu durum kıyafette belirgin olması ya da çeşitli durumlarda ya da cinsel ilişki sırasında kişinin acı duymasına neden olabilir. İç ya da dış dudakların büyük olması durumunda farklı tedavi seçenekleri var. Liposuction uygulaması bu bölgeyi estetik açıdan daha kusurlu bir hale getirebilecekken dolgu işlemleri daha doğru olabilir.

Doğumdan sonra vajina daraltma operasyonu tercih ediliyor

Vajina estetiğinde sıklıkla vajina daraltma ve G noktası büyütme estetiklerinin tercih ediliyor. Özellikle doğumdan sonra kaslarından gevşemesinden kaynaklı vajina daraltma tercih edilmektedir. Vajina düz kaslardan oluşan bir borudur ve iç yüzeyi mukoza ile örtülüdür. Vajinoplasti adı verilen işlem uygulanarak vajinayı oluşturan boru sıkıştırılarak vajina daraltılır. Vajinayla ilgili olarak sıklıkla sorulan diğer bir estetik ise G noktası büyütme işlemidir. Bu işlem de muayenehane şartlarında yapılabilir ve iyileşme süreci neredeyse yoktur. Uygulamada dudak dolgusunda olduğu gibi hazır bir dolgudan duruma göre ortalama 3 ml kullanılır ve kalıcılığı sınırlı olmakla birlikte dolgunun cinsine göre aylar veya bir yıldan fazla olabilir.

Genital estetikte ameliyat her zaman zorunlu değil

Hasta, büyük dudaklarının buruşukluğundan, dolayısıyla yaşlı görüntüsünden rahatsızsa buraya dolgu işlemi uygulanarak herhangi bir cerrahi işlem olmadan kişinin istediği estetik görüntüye kavuşturulabilir. Bu dolgu hastaya herhangi bir yağ aldırma işlemi yapılıyorsa kendi yağından da yapılabilir veya sentetik dolgular ile de gerçekleştirilebilir. Bu estetik işlemin kalıcılığı ise dolgu işleminin kalma süresine göre değişim göstermektedir.

Kadınların estetik olarak daha hassaslar. Bu nedenle kadınlar genital estetiği daha çok tercih ediyor. Erkekler birkaç sebepten estetiğe başvurabiliyor. Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik ise penis boyunu uzatmak ve penisi kalınlaştırma işlemleri. Penis uygulanan işlem ile birkaç santim uzatılabiliyor ayrıca penise yağ dokusu enjeksiyon edilerek penisin kalınlaşması sağlanabiliyor.

Ameliyattan sonra cinsel perhiz yapılmalı

Bazen kişileri partnerlerinin söylemleri estetiğe teşvik edebiliyor. O nedenle kişinin gerçekten isteyip istemediği neden istediği hekim tarafından sorularla iyice anlaşılmalıdır. Yukarıda sayılan işlemler uygun durumlarda muayenehane ortamında lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Genital estetikten sonra genellikle üç dört gün içinde kişiler günlük hayatına dönebilir. Genital estetikten sonra belirli bir süre, duruma göre birkaç hafta cinsel perhiz yapılmalıdır. Ayrıca bisiklete binmekten ata binmekten veya motor kullanmaktan uzak durulmalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Vajinal Deformasyonlar Cinsel Hayatı Etkiliyor mu?