e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 çıktı

690 Okunma — 26 Eylül 2019 22:46
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple geçen hafta İOS 13‘ü yayınlamıştı. Ancak bazı iPhone ve iPad modelleri bu yeni güncellemeyi alamamıştı. Apple,iOS 13 alamayan cihazlar içiniOS 12.4.2 sürümünü piyasaya sürdü. Ancak bunun nedeni ne yazık ki bir güvenlik açığı. Google’ın iOS 12.4.1sürümünde güvenlik açığı bulmasıyla harekete geçen Apple, rakibinin uyarısını dikkate aldığını ve güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi yukarıda saydığımız Apple cihazlarıiOS 13 desteği kapsamında değillerdi. Bu cihazlar için son güncelleme, birçok iPhone modelinde bir jailbreak için izin verilen bir güvenlik açığı ortaya çıkmış, ve bu sorun geçen ay yayımlananiOS 12.4.1sürümünde olduğu ortaya çıktı. Güvenlik açığını bulan ekibin, iki farklı güvenlik açığı bulduğu söylenirken, bu güvenlik açıklarının yeni güncelleme ile ortadan kalktığı belirtiliyor.Peki iOS 12.4.2 güncellemesi hangi cihazlara geldi?
Güvenlik açığının kapatıldığı ve yeni güncellemenin geldiği cihazlar, iPad Air, iPad mini 2 ve iPad mini 3‘ün yanı sıra 6. nesil iPod touch, iPhone 5serisi,iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için bu yeni güncellemenin kullanılabilir durumda olduğunu söyleyelim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 çıktı