e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

E-sigara ithalatı yasaklandı

611 Okunma — 25 Şubat 2020 15:41
Resmi Gazete'de yayınlanan kararla elektronik sigara cihazlarının ve solüsyonlarının Türkiye'ye ithalatı yasaklandı. Yolcuların beraberinde getireceği e-sigaralar için ise karar Ticaret Bakanlığı'nda.
e-sigara ithalatı yasaklandı! türkiye resmi gazetede yayınlandı. | startr haber
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elektronik sigaraların Türkiye’ye ithalatı resmi olarak yasaklandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan düzenlemeye göre elektronik tütün ürünlerinin yedek parçası veya solüsyonlarının ithal edilmesi kanunen yasak hale geldi. 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun 55’inci maddesi gereği alınan karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayınlandı.

Kanuna göre sigara, sarmalık kıyılmış tütün mamulü, pipoluk tütün mamulü, nargilelik tütün mamulü, puro, sigarillo haricindeki tütün mamulleri ile ısıtılarak ya da yakılarak tüketilenler ve nikotin içersin ya da içermesin tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bu mamullerin tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonların ithali yasaklandı.

elektronik sigara ithalatı yasaklandı! | startr haber

Yolcular şimdilik beraberinde getirebilecek

Söz konusu ürünlerin yolcu ile birlikte Türkiye’ye getirilmesine ilişkin düzenleme yapma yetkisi ise Ticaret Bakanlığı‘na verildi. Yani şimdilik yolcuların beraberinde bu ürünleri getirmesinin önünde bir engel bulunmuyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

E-sigara ithalatı yasaklandı