e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Coronavirüs İçin Korkutan Senaryo 68 Milyon İnsan Ölebilir!

613 Okunma — 14 Mart 2020 00:07
Avustralya Ulusal Üniversitesi araştırmacıları coronavirüs salgını için korkutan açıklamalar yaptı. Araştırmacılar yaptığı açıklamada, "15 milyon can kaybı en iyi senaryo. En kötü senaryoda ise ölü sayısının 68 milyona ulaşması." şeklinde bir iddiada bulundu.
Coronavirüs İçin Korkutan Senaryo! 68 Milyon İnsan Ölebilir
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Coronavirüs İçin Korkutan Senaryo! 68 Milyon İnsan Ölebilir
Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs, dünyanın farklı noktalarına da sıçrarken tedirginlik devam ediyor. Henüz net olarak bir çözümü bulunamayan salgın için farklı çalışmalar yapılıyor.

Avustralya Ulusal Üniversitesi araştırmacıları konuyla ilgili yaptıkları araştırma sonuçlarını aktardı. Salgın nedeniyle 15 milyon can kaybını iyi senaryo olarak aktaran araştırmacılar, kötü senaryonun gerçekleşmesi durumunda ise ölü sayısının 68 milyona çıkabileceğini öne sürdü. Araştırmacıların yaptığı bu çalışma, virüsün ilk yılını kapsıyor. Araştırmacılar Çin’deki ve Hindistan’daki ölümlerin milyonlara ulaşabileceğini düşünüyor.

Araştırmacılar; ABD’de 230 bin, İngiltere’de 64 bin, Almanya’da 79 bin ve Fransa’da 60 bin can kaybının yaşanabileceğini ön görüyor. Güney Kore ve İtalya’daki ölümlerin de on binlere çıkması bekleniyor.

Virüs salgınının dünya ekonomisini de olumsuz bir şekilde etkileyeceği belirtildi. Global çapta zarar en iyi senaryoya göre, 2,3 trilyon dolar, en kötü senaryoya göre de 9.2 trilyon dolar olarak tahmin ediliyor. Bazı ülkelerin ekonomilerinin eriyebileceği de ifade edildi

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Coronavirüs İçin Korkutan Senaryo 68 Milyon İnsan Ölebilir!