e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarj edecek.

804 Okunma — 10 Haziran 2020 21:04
Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi 120W’lık şarj adaptörü geliştirdi. Artık telefonlar saniyeler içerisinde şarj olacak.
Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarz edecek.
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son yıllarda hızlı şarj konusunda önemli adımlar atılıyor. Artık 4000 – 5000 mAh bataryaya sahip telefonları yarım saatin altında şarj etmemiz mümkün. Özellikle Çinli üreticilerin bu konuda somut adımlar attığını biliyoruz. Xiaomi, Oppo, Vivo ve Huawei hızlı şarj teknolojileri konusunda güzel işler yapıyorlar.

Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarj edecek.
Eğer hızlı şarj konusunda çalışmalar bu şekilde devam ederse, muhtemelen birkaç yıla akıllı telefonlarımızı sadece saniyeler içerisinde şarj edebileceğiz.

Hatırlanacağı üzere Xiaomi kısa süre önce 100W hızlı şarj teknolojisini tanıtmış ve bu teknoloji ile donatılmış olan modellerin yalnızca 17 dakikada tam şarja ulaşabileceği iddia edilmişti.Şimdi ise 120W hızlı şarj teknolojisi gündeme geldi. Dilerseniz sızdırılan bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Elbette bu şarj adaptörünün akıllı telefonlarda ne zaman aktif olarak kullanılmaya başlayacağı bir diğer soru işareti. Malum iş sadece adaptörle bitmiyor. Telefonda yer alan batarya ve şarj devresinin de bu teknolojiyi desteklemesi şart.

//www.youtube.com/watch?v=vX1DrOyAt9I&feature=emb_logo

 

Muhtemelen 120W hızlı şarj adaptörü ile Xiaomi modelleri sadece saniyeler içerisinde şarj olacaktır. Dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda en hızlı şarj teknolojisi Vivo’da bulunuyor. Vivo 4000 mAh pil kapasitesine sahip bir telefonu 13 dakikada şarj ediyor. Büyük ihtimalle Xiaomi 120W’lık şarj teknolojisiyle Vivo’yu geride bırakacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Xiaomi telefonlarını saniyeler içerisinde şarj edecek.