e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Sertleşme Sorunu Yüzde 70 Fiziksel

491 Okunma — 13 Nisan 2019 16:15
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sertleşme sorunu özellikle 40 yaşın üzerindeki her 10 erkekten 7’sinde görülüyor. Dünya genelinde neredeyse 200 milyon erkek sertleşme sorunu yaşıyor. Sertleşme probleminin altında yatan nedenleri doğru saptamak gerekiyor.  

Sertleşme sorunu nedir?

Penise giden kan akışının artmasıyla sertleşme meydana geliyor. Bu nedenle yüksek tansiyon, şeker hastalığı veya sigara içilmesi bu sorunu geliştiriyor. Bunun yanı sıra hormonsal dengesizlik ve testosteron eksikliği de önemli risk faktörleri arasında yer alıyor.

Sorun yüzde 70 fiziksel

Sertleşme sorunun altında psikolojik nedenlerin yattığı düşünülse de bu sorunların yüzde 70’i fiziksel. Hormonsal eksiklikler, penis damar ve sinirlerindeki problemler, anatomik sorunlar, geçirilen hastalıklar, cerrahi işlemler, özellikle prostat sorunları ve kullanılan ilaçlar sertleşme sorununa yol açabiliyor.

Kişiye özel tedavi programı şart 

Sertleşme sorununda tedaviler ‘kişiye özel’ seçildiğinde ve harmanlandığında başarılı bir sonuç veriyor. Oluşturulan bir tedavi ancak sizin şikayetinize, sorununuzun nedenlerine, beklentinize ve cinsel yaşamınıza göre düzenlendiğinde gerçek başarıyı getiriyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sertleşme Sorunu Yüzde 70 Fiziksel