e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Her Gün Gülümsemeniz İçin 5 Neden

404 Okunma — 05 Mayıs 2019 19:52
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1. Gülümsemek kötü ruh halini engeller

Kötü bir gün geçiriyorsanız, çevrenizdekilerle kafanızı dağıtacak birşeyler konuşun ve gülümsemeye çalışın. Gülmek, serotonin ve dopamin salgılanmasını sağlar. Bu da daha mutlu hissetmemize yardımcı olur.

Öte yandan gülümsemek karşısınızdaki kişinin de ruh halini olumlu yönde etkiler. Eğer çevrenizde morali bozuk biri varsa ona gülümseyerek kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz.

2. Gülümsemek stresi ve endişeyi azaltır

Çeşitli çalışmalar, gülümsemenin stresli aktiviteler yaparken bile stresi ve kalp atış hızınızı düşürdüğünü göstermektedir. Gülümsemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair çalışmalar da mevcut. Daha rahat bir zihin ve ruh hali vücutta bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı anda daha fazla beyaz kan hücresi salgılar. Beyaz kan hücreleri, vücudu tehlikeli hastalıklardan ve yabancı parçacıklardan korur.

3. Gülümsemek, kaş çatmaktan daha kolay

Bilim adamları, kaşları çatmak için gülümserken olduğundan daha fazla kas kullanıldığını ortaya koydu. Ayrıca kaşları çatmak, ilerleyen yıllarda yüz kırışıklarına sebep olur.

4. Gülümsemek bizi daha çekici kılıyor

Gülümseyen insanların, sıklıkla somurtan insanlara oranla daha çekici göründüğü bilinen bir gerçek. Gülümsemek bulaşıcıdır. Bu sebeple insanlar mutsuz kişilerle değil pozitif kişilerle vakit geçirmek ister.

5. Gülümseme ücretsiz, anında terapi

Yukarıda yazdığımız tüm şeylerin yanı sıra gülümsemek ücretsizdir. En kolay terapi yöntemlerinden biridir. Gülümseyin ve etkisini görün.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Her Gün Gülümsemeniz İçin 5 Neden