e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Mide Botoksu Zayıflatır mı?

524 Okunma — 20 Mayıs 2019 20:48
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mide botoksu zayıflatır mı?

Mide botoksu, obeziteyle mücadelede son dönemlerde oldukça öne çıkan bir işlem. Mide botoksu uygulaması, ameliyat yöntemlerine göre daha kolay ve risksiz sayılabilecek bir uygulama. Mide botoksu, iş ve güçten uzak kalınmadan, uygulamadan 2 saat sonra normal yaşama devam edilebilen bir kilo yöntemidir. Etkisi 6 ay devam eden Botoks uygulaması, 4 ile 6 ay arayla istenirse tekrarlanabilir. Herhangi bir iz bırakmaz. Kalıcı bir etki yapmaz.

Mide botoksu nasıl uygulanır?

Mide botoksu, obezite ve fazla kilolar için uygulanan cerrahi yöntemlere göre yan etkisi ve komplikasyonları yok denecek kadar az olan bir yöntemdir. Mide botoksu uygulaması; endoskopik yöntemle yapılmaktadır ve genellikle sorunsuz olarak gerçekleşmektedir. Botoks; enjeksiyon yöntemi ile mide içinde 8 ile 20 arasında değişen farklı noktalara uygulanmaktadır. Mide botoksu uygulamasının bilinen ciddi bir komplikasyonu yoktur. Çünkü midede kesme işlemi veya herhangi bir cerrahi işlem yapılmamaktadır.

Mide botoksu, mide kaslarını gevşeterek alınan gıdaların sindirimini ve mideden bağırsaklara geçmesini geciktirir. Gıdaların mideden bağırsak sistemine geçişi 4-6 saat kadar sürer;Botoks uygulandıktan sonra ise bu geçiş süresi 10-12 saat kadar bir zaman alır. Bu da kişinin uzun süre kendini çok hissetmesine neden olur. Mide botoksu uygulandıktan sonra ilk aylarda daha fazla olmak üzere ortalama 15 kilogram kadar kilo verilir ancak kişinin önceki kilosu ve metabolizması burada önemli rol oynar.

Örneğin 160 santimetre boyunda 150 kilogram ağırlığında olan biri ile yine 160 santimetre boyunda 100 kilogram ağırlığında olan kişi aynı hızda ve oranda kilo vermeyebilir. Kilo miktarı arttıkça verilebilecek kiloda artmaktadır. Mide botoksu; endoskopi yapılmasına engel bir sağlık sorunu olmayan en az 18 en fazla 70 yaşındaki kişilere mide botoksu yapılabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mide Botoksu Zayıflatır mı?