e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Yeni Ford Puma’nın tanıtılacağı tarih belli oldu

533 Okunma — 25 Haziran 2019 07:16
"EcoSport ve Kuga modelleri arasında konumlanacak yeni Ford Puma crossover'ın tanıtım tarihi belli oldu. Yıl bitmeden satışa sunulacak Ford Puma'nın tanıtım tarihi ve bilinen özellikleri haberimizde.
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bundan iki ay önceki bir etkinlikte yeni Ford Puma’nın ilk ipucu görselini karşımıza çıkaran ABD’li üretici, aradan geçen süreçte araçla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmamıştı. Fakat gelen haberlere göre Ford Puma’nın üzerindeki örtü çok yakında kalkacak.

Ford Romanya’nın Facebook hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla yeni Ford Puma’nın resmi tanıtım tarihi belli oldu. Buna göre, ABD’li üreticinin yeni crossover modeli 26 Haziran Çarşamba günü görücüye çıkacak. Yeni Ford Puma, 1997-2002 yılları arasında küçük bir coupe modelde hayat bulan “Puma” ismini son yıllarda patlama yaşayan SUV dünyasına kazandıracak.

Sınıfının en geniş bagaj hacmi
Yeni Ford Puma hakkında bildiklerimiz şimdilik oldukça sınırlı. Daha önceki açıklamalara göre 456 litre ile sınıfının en kullanışlı ve en geniş bagaj hacmine sahip olacak. Ford Puma, şirketin ürün gamındaki EcoSport ve Kuga modelleri arasında kendine yer bulacak. 2019 yılı bitmeden satışa sunulması planlanan crossover, şirketin Romanya’da bulunan Craiova Fabrikası’nda üretilecek.

EcoBoost Hybrid motor
Ford Puma, EcoBoost Hybrid teknolojisi adı verilen 48 Volt hafif hibrit sisteme sahip olarak gelecek. Bu sistemde 1.0 litre EcoBoost benzinli motor, entegre kayış tahrikli marş motoru/jeneratör ve 48 Volt’luk hava soğutmalı lityum iyon batarya mevcut.

Frenleme sırasında bataryayı dolduran bu sistem, hızlanma gibi durumlarda da benzinli motora ilave tork desteği sağlıyor. Böylece yakıt verimliliği ve performans bir arada sunuluyor. Ford Puma’nın beklenen yakıt tüketimi 5.4 lt/100 km, CO2 salınımı ise 124 g/km olarak açıklandı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeni Ford Puma’nın tanıtılacağı tarih belli oldu