e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Adobe, Trump’ın Emriyle Venezuela’daki Kullanıcıların Hesaplarını Sildi.

1005 Okunma — 11 Ekim 2019 14:23
Adobe, ABD Hükümeti’nin 5 Ağustos 2019’da yayınlanan 13884 İcra Emri nedeniyle 28 Ekim’den itibaren Venezuela’daki tüm hesapları devre dışı bırakacağını açıkladı.
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yürütme Emri’ne göre, Venezüela’ya ait her şey bloklanacak. “Venezüela Hükümeti” terimi, Venezüela devleti ve Venezüela devletini, Venezuela Merkez Bankası ve Petroleos de Venezuela, SA (PdVSA) dahil olmak üzere herhangi bir siyasi alt bölümünü, ajansını veya araçlarını içeriyor. Yukarıda belirtilenler tarafından doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunan veya kontrol edilen ve Maduro rejiminin bir üyesi de dahil olmak üzere yukarıda belirtilenlerin herhangi biri adına sahip olunan her şey için bir bloklama yapılıyor.

Adobe şöyle diyor…
ABD Hükümeti, uygulamalı etkisi, Venezuela’daki ABD şirketleri, varlıkları ve bireyleri arasındaki hemen hemen tüm işlem ve hizmetleri yasaklamak olan Executive Order 13704’ü yayınladı. Bu sıraya uymak için Adobe, Venezuela’daki tüm hesapları kapatıyor

Bu arada 13884 nolu emrin bir son kullanma tarihi yok. İptal kararı ABD hükümetine ait. Adobe, Venezüelalı müşterilerin aboneliklerini iptal ettikten sonra,

13884 İcra emri, tüm faaliyetlerin satış, hizmet, destek, geri ödeme, kredi vb. Dahil olan kuruluşlarla sona erdirilmesini emreder

diyerek geri ödeme yapmayacak. Çünkü ABD ile Venezüela arasında herhangi bir parasal işlem yapmak mümkün değil. Adobe, Venezüela vatandaşlarına hizmetlerinin ve yazılımlarının hiçbirine artık erişim sağlamayacak. Ayrıca ücretsiz ürünlerini kullanmalarını yasaklayacak ve gelecekteki alımlarını yapmalarını engelleyecek.

13884 sayılı İcra Emri uyarınca, ABD şirketleri Venezüela’da yaptığı işlerde ciddi şekilde kısıtlanıyor.

Sonuç olarak, Venezüela’daki işletmeler ve bireylerle yapılan tüm faaliyetlerin yanı sıra, 13884 sayılı İcra Emri veya diğer ABD yaptırım düzenlemeleri kriterlerini yerine getirenlere de son veriliyor.

“Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” adındaki destek belgesine Adobe’yi “ABD Yürütme Emri | Venezuela ile Adobe’ye uyumluluk” başlıklı olarak ekledi .

Hesaplarını bu ay devre dışı bırakacak olan Venezüela müşterileri, 28 Ekim 2019 tarihine kadar platforma kaydettikleri ve Adobe hesaplarında sakladıkları içerikleri indirmek için 28 Ekim 2019 tarihine kadar zaman geçirdiler. Her müşterinin uygulamasına veya abonelik planlarına bağlı olarak, aşağıdaki bulut konumlarından dosya indirebilirler.

Mektuplarına göre, kullanıcılar artık hesaplarına, Adobe, çevrimiçi platformuna veya şirketin yazılım veya hizmetlerine erişemez.

Özellikle Suriye konusu ile ilgili olarak, Trump’ın yaptığı yaptırım açıklaması (Türkiye ekonomisini mahvederiz) tehdi’di düşünülürse, yıllardır dediğimiz yerli yazılım, yerli bulut kelimelerinin anlamı daha fazla ortaya çıkıyor.
Venezüela ile Ne Yaşanıyor?
Venezüela ile ABD, 10’larca yıl önceden gelen sorunları bugün zirvede yaşıyor ABD daha önce çeşitli Latin ülkelerinde ve defalarca yaptığı üzere, yöneten kişiyi değiştirmeye çalışıyor. Gördüğümüz sorun bunun ilerlemiş hali.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Adobe, Trump’ın Emriyle Venezuela’daki Kullanıcıların Hesaplarını Sildi.