e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

WhatsApp 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı.

1795 Okunma — 09 Mart 2020 23:04
whatsapp 2 milyar kullanıcıya ulaştı | startr sosyal medya
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook çatısı altında kullanıcılarına hizmet vermeye devam eden WhatsApp önemli bir kilometre taşına daha ulaştı. Mesajlaşma servisi, dünya çapında 2 milyarın üzerindeki kullanıcı sayısına ulaşmış olduklarını duyurdu. Facebook ise bu sayıya 2017 yılında ulaşmıştı.

Günlük yaşamın alışveriş, siyasi kampanyalar ve diğer alanlarında aktif bir rol üstelenen servisin kullanıcı sayısını bu seviyeye getirmesi tabii ki şaşırtıcı sayılmaz. Servis karşısında kardeş olsa da Facebook Messenger ve Telegram gibi rakiplerin olduğunu da unutmamak gerek.

WhatsApp ekibi güçlü şifrelemenin modern hayatın bir gerekliliği olduğunun altını çizerken, uçtan uça şifreleme gibi güvenlik özellikleri konusunda taviz verilmeyeceğini paylaşıyor.

2014’te 500 milyon kullanıcısı olan uygulama, 6 yılda kullanıcı sayısını dörde katlamayı başardı.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’in aylık aktif kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığı açıklandı. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’a ilişkin açıklama geçtiğimiz hafta paylaşıldı.

Facebook’un WhatsApp ile ilgili yaptığı duyuruda dikkat çeken bir nokta, güvenliğe yönelik vurgu idi. WhatsApp, güçlü şifrelemeyi modern yaşamda bir gereklilik” olarak nitelendirdi.

Açıklamada, platformdaki mesajların yalnızca kullanıcının telefonunda tutulduğu aktarıldı ve “Aradaki hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez, buna biz de dahil” şeklinde bir ifadeye yer verildi.

WhatsApp 5. yılında 19 milyar dolara satıldı.

2009’da Jan Koum ve Brian Acton’ın kurduğu WhatsApp, 2014’te Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı. O dönemde 500 milyon kullanıcıya sahip olan WhatsApp, Şubat 2016’da 1 milyar kullanıcıya erişmişti. Uygulama 1,5 milyar kullanıcıya ise Ocak 2018’de ulaşmıştı. Bu arada, Jan Koum, Mayıs 2018’de WhatsApp’teki CEO’luk görevini bıraktığını not edelim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

WhatsApp 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı.