e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Google Corona Virüsü COVİD-19 Sitesi Açtı.

694 Okunma — 24 Mart 2020 23:20
Bir süredir corona virüsle ilgili bilgilendirici çalışmalar hazırlığında olan Google corona virüsü sitesi açıldı. Sayfada corona virüsle ilgili son istatistikler, seyahat önerileri ve pek çok konuda destek yer alıyor.
google corona virürüs covid-19sitesi açıldı.
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, coronavirüs sitesini kullanıcı erişimine açtı. Virüs ve salgına ilişkin bilgilerin paylaşıldığı intenet sitesiyle insanların doğru haber ve istatistiklere en hızlı şekilde erişebilmesi amaçlanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından insanların corona virüs hakkında bilgilenebilmesi için WhatsApp hattı kurulmuştu. Şimdilerdeyse son istatistikler, seyahat önerisi başta olmak üzere birçok konuda destek sağlanmaktadır.

Google Corona Virüs Sitesini Açtı.
Google, dünya genelindeki insanların bilinçlendirilmesi konusunda çalışmalara devam etmektedir. COVID-19’a ilişkin güncel veriler Google üzerinden yayınlanmakla birlikte dünya genelinde sorumlu kuruluşların intenet sitelerine de bağlantı kısmı oluşturulmuştur.

Virüse ilişkin temel bilgilerle semptomlar site üzerinden gösterilmektedir. Virüsten korunabilmek için önlemlere dikkat çekildiği sitede öncelikle el yıkamada 20 saniye kuralı belirtilmektedir.

Google COVİD-19 bağlantısıyla erişilebilen sitede bilgilendirici videolara da yer verilebiliyor. Haritayla salgının son salgın bilgileri gösterilmekle birlikte yapılan aramalar hakkında bilgiler de site üzerinden paylaşılmaktadır. Sonuçlarda; güç içinde en fazla coronavirüs istatistikleri aranmaktadır.

Ülkelere göre yayınlanmış olan verilerde virüse ilişkin en fazla aramanın İspanya’dan yapıldığı belirtilmekle birlikte ikinci sıradaysa virüs sebebiyle en fazla can kaybının yaşandığı İtalya yer alıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Google Corona Virüsü COVİD-19 Sitesi Açtı.