e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Telegram CEO’su, Çin hükümeti tarafından siber saldırıya uğradıklarını iddia ediyor

650 Okunma — 16 Haziran 2019 21:52
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda Telegram platformuna yönelik siber saldırılar konusunda şirket CEO’su Pavel Durov‘dan resmi bir açıklama geldi. Durov‘a göre bu saldırının arkasında Çin hükümeti var.

Son dönemde popülaritesini hızla yükselten iletişim platformu Telegram, bir süredir DDoS saldırılarına karşı mücadele veriyor. Şirket CEO’su Pavel Durov‘a göre, sunucularını hizmet veremeyecek duruma getirmek için yürütülen bu siber saldırının arkasında Çin hükümeti var.

Hong Kong olayları ile ilişkili
Konuyla ilgili olarak resmi hesabından bir tweet atan Pavel Durov, Telegram platformuna yönelik bu saldırıların, sıradan bir hacker saldırısı olmadığını ve arkasında devlet gücü olduğunu belirtti. Saldırıların Çin’den geldiğini söyleyen Durov‘a göre, Çin hükümeti, vatandaşlarının son zamanlarda Hong Kong’da yapılan eylemleri görmelerini istemiyor.

Hong Kong‘da suçluların Çin’e iadesi konusunda öne sürülen tartışmalı yasa tasarısını protesto eden halk, polis güçleri ile adeta bir savaş halinde. Göstericilerin de şifreli bir iletişim uygulaması olan Telegram yoluyla iletişimde olduklarını düşünen Çin hükümetinin böyle bir saldırı yapabileceği iddia ediliyor. Ancak bunun kesinleşmediğinibelirtmekte de fayda var.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Telegram CEO’su, Çin hükümeti tarafından siber saldırıya uğradıklarını iddia ediyor