e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Microsoft’un çift ekranı Surface cihazı Android uygulamalarını destekleyecek

817 Okunma — 25 Haziran 2019 03:57
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft’un çift ekranlı bir mobil cihaz geliştirdiği uzunca bir süredir biliniyor. Surface markası altında çıkması beklenen katlanabilir cihaz Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Bir süredir Microsoft’un Surface markası altında çift ekranlı bir cihaz geliştirdiği söyleniyor. Hatta şirketin çalışanlarına bir prototip gösterdiği bile iddia edildi. Yayınlanan yeni bir rapora göre ismi henüz belli olmayan bu cihaz 4:3 görüntü oranına sahip iki 9 inç ekranla gelecek ve Android uygulamaları çalıştırabilecek.

Centaurus kod adlı cihazın, Microsoft’un yeni Windows Core (WCOS) işletim sistemini kullancağı için Android uygulamalarını çalıştırabileceği söyleniyor. Ancak şirketin dağıtım yapmak için kendi uygulama mağazasını kurması ve geliştiricileri, uygulamalarını Google Play Hizmetleri olmadan çalışabilmeleri için elden geçirmeye ikna etmesi gerekecek.Katlanabilir Olacak;
IHS Markit’in tedarik zincirinden edindiği bilgiler bununla sınırlı değil. Pazar araştırması firması cihazı “katlanabilir” olarak tanımladı ancak daha fazla detay vermedi. Microsoft’un çift ekranlı Surface cihazının en erken2020 yılınınilk çeyreğinde veya ilk yarısında piyasaya süreceği de raporda yer alan detaylar arasında.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Microsoft’un çift ekranı Surface cihazı Android uygulamalarını destekleyecek