e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda
startr fashion
startr fashion

Bill Gates, Microsoft’tan istifa etti!

672 Okunma — 15 Mart 2020 18:08
Dünyanın en zengin ikinci insanı Bill Gates kurucusu olduğu Microsoft'tan hayır işlerine daha fazla vakit ayırmak adına istifa etti. Gates 2000 yılında şirketin CEO'luğu görevini de bırakmıştı. Gates'ın bundan sonra şirketin CEO'su Satya Nadella'ya danışmanlık vereceği ifade edildi.
bill gates istifa kararını Kararını, LinkedIn’den duyurdu!
avatar

StarTR

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaptığı teknolojik atılımlarla adından sürekli olarak bahsettiren Microsoft, aynı zamanda Windows gibi dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sisteminin de sahibi. Fakat, Cuma günü Silikon Vadisi‘nden beklenmedik bir haber geldi. Bill Gates, Microsoft’tan istifa etti!

Kararını, LinkedIn’den duyurdu!

microsoft'un kurucusu bill gates istifa etti.
Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yönetim kurulundan istifa etti. Bill Gates, kararını LinkedIn hesabından paylaştı. Bill Gates, ayrılma sebebi için açıklamada bulundu.

Bundan böyle; küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği gibi konularda mücadelesini arttırmak ve hayırseverliğe öncelik vererek daha fazla zaman ayırmak istediğini duyurdu. Gates’in bu ay Corona virüsü aşısı için yaptığı 100 milyon dolar bağıştan sonra bu karar şaşırtmıyor.

Microsoft’u terk etmediğini belirtti.

bill gates microsofttan ayrılmadığını belirtti.

Microsoft, CEO Satya Nadella‘nın liderliğinde gelişiyor. Şu anda bir trilyon dolarlık bir şirket, Gates’in hiç yaklaşmadığı bir piyasa değerine ulaşıyor. Ancak kurucunun yönetim kurulunda bulunmaması, Microsoft’u yoksun bırakabilir. 2008 yılında şirketteki tam zamanlı görevini bırakmasına rağmen, Gates işini sürdürmeye devam etmişti.

Gates ayrıca, Microsoft’u hiçbir şekilde terk etmediğini ve yöneticilerine güvendiğini ima etti: “Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak. Satya (Microsoft’un CEO’su Nadella) şirketin vizyonun şekillenmesine ve iddialı hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak teknik liderlikle.

Microsoft’ta danışman ve akıl hocası olarak devam ettiğini söyleyen Gates bu yıl 65 yaşına giriyor. Bu yaş, normal insanların genelde emekliliği düşündükleri bir yaş.

Gates, 2008 yılında yazılım mimarı işini bıraktığında, vakıfta ele aldığı konuların yazılımdan daha hayati olduğunu söyledi. Şimdi daha da az Microsoft kararı alacak. Bill’in beyninin yapacak başka işleri var.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bill Gates, Microsoft’tan istifa etti!