e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Elon Musk: Tesla’nın Otonom Sürüşü Hatasız Olmalı

528 Okunma — 09 Temmuz 2019 16:00
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüz teknolojisinde otonom ve elektrikli araçlar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Elon Musk, kendi şirketi Tesla’nın hatasız otonom sürüşü için çok çabaladığını belirtti.

Tesla CEO’su Elon Musk, 2020’de bir robot taksi ağının kurulmasını planladığını ve bunun üstesinden gelmek için çok çaba harcadığını itiraf etti. Geçtiğimiz gün Twitter’dan yüzde 99.9 güvenliğe sahip otonom teknolojisini elde etmek için uğraştıklarını aktaran Musk, üzerinde çalışılması zor olan iki konuyu da paylaştı.CEO Musk’a göre otonom sürüşlerin en zorlayıcı kısmı, çok şeritli caddelerdeki karmaşık trafik ışıklarıve alışveriş merkezi otoparkları. 2020 yılına kadar yollarda 1 milyondan fazla robo taksinin olmasını istediğini belirten Musk, otonom sürüşler yüzünden ölümler yaşanma ihtimalini sıfıra indirmeyi planlıyor. Hatırlayacağınız üzere otonom test sürüşlerinde dört kişi ölmüş ve otonom güvenliği tartışılmıştı.

Buna rağmen CEO Musk, Tesla araçların daha düşük kaza oranlarına sahip olduğunu savunuyor. Konu hakkında Musk “Verilerimiz, her zaman kontrol altına almaya hazır olan özenli bir sürücü tarafından doğru kullanıldığında, otopilotlarımız güvenli sürüş sunabiliyor” ifadelerini kullandı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Elon Musk: Tesla’nın Otonom Sürüşü Hatasız Olmalı