e
sv
startr en çok ziyaret edilen siteler bir tık uzağınızda

Microsoft ve Intel, Huawei cihazlara desteklerini sürdüreceklerini açıkladılar

654 Okunma — 26 Haziran 2019 14:14
"Trump hükümetinin kararı sonrasında ABD'li şirketler tarafından boykota maruz kalan Huawei için Microsoft ve Intel'den desteklerini çekmeyecekleri konusunda açıklama geldi.
avatar

Sedef

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Başkanı Donald Trump tarafından Mayıs ayının ortasında imzalanan bir emir, Huawei’nin hem donanım hem de yazılım olmak üzere Amerikan şirketleriyle çalışmasını ve ürünlerini kullanmasını yasaklamıştı. Bu önemli karar sonrasında geleceği tartışılan Huawei ile ilgili, iki dev ABD’li şirket Microsoft ve Intel‘den önemli açıklamalar geldi.

İki şirket de desteklerini sürdürecek
Yasak halihazırda piyasada bulunan modelleri ilgilendirmezken, birçok kullanıcı Huawei marka yenidizüstü bilgisayar modellerini almaktan çekiniyor. Zira bu cihazlarda işletim sistemi olarak Microsoft Windows ve donanım olarak da Intel‘in işlemcileri kullanılmakta. Ancak iki şirketten yapılan yeni açıklamalar, kullanıcıları bir nebze de olsa rahatlatacak cinsten.Yazılım devi Microsoft, PCWorld‘e yaptığı açıklamada, Huawei ürünlerine olan bağlılıklarının aynen devam edeceğini ve bu cihazlara Windows güncellemelerini sunacaklarını açıkladı. Aynı şekilde Intel ise, ABD hükümetinin yasağı öncesinde olduğu gibi Huawei cihazlar için güvenlik güncellemeleri ve sürücüleri yayınlamaya devam edeceklerini duyurdu. İki şirketin bu desteğe devam kararlarının ABD hükümeti tarafından bir sekteye uğratılıp uğratılmayacağı ise meçhul.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Microsoft ve Intel, Huawei cihazlara desteklerini sürdüreceklerini açıkladılar